به وب سایت گروه مشاور سرمایه گذاری معیار خوش آمدید
دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

تحلیل بازارطلا

به گزارش تحلیل‌گران شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار، صبح سه شنبه 18 مه ( 28 اردیبهشت) قیمت طلا در بازار جهانی همچنان روندی صعودی دارد، در حالی که تضعیف شاخص دلار و افزایش تورم تقاضا برای این فلز گرانبها را تقویت کرده است.

ساعت 8:15 صبح سه شنبه طلای نقدی با 1.34 درصد یا 24 دلار صعود به قیمت 1868.33 دلار در اونس مبادله می‌شود. دامنه تغییرات قیمت تا این ساعت بین 1865.49 و 1873.71 دلار بود. شاخص دلار با 0.08 درصد نزول در سطح 90.09 واحد قرار دارد. آتی طلا در آمریکا با 0.1 درصد صعود به 1869.40 دلار در اونس رسیده است.

تضعیف شاخص دلار باعث می شود طلا برای خریداران سایر کشورها ارزانتر شده و به این ترتیب جذابیت بیشتری پیدا کند. روز دوشنبه رئیس بانک فدرال رزرو دالاس بار دیگر تاکید کرد که به نظر او نرخ بهره تا سال آینده افزایش نخواهد داشت. نگه داشتن نرخ بهره در سطوح نزدیک به صفر فعلی عامل مثبتی برای طلا محسوب می‌شود زیرا هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

روز چهارشنبه این هفته جزئیات آخرین جلسه فدرال رزرو آمریکا منتشر خواهد شد. سرمایه گذاران این اطلاعات را به دقت دنبال می‌کنند تا نشانه هایی از سیاست پولی آینده بانک مرکزی آمریکا بدست آورند.

در سه ماه اول امسال اقتصاد ژاپن رشد منفی داشت در حالی سرعت پایین واکسیناسیون در کنار موج جدید شیوع کرونا باعث شده مقدار مصرف خانوارها در این کشور کاهش پیدا کند.

روز دوشنبه صندوق سرمایه گذاری SPDR Gold Trust اعلام کرد که مقدار موجودی طلای این صندوق با 0.7 درصد افزایش به 1035.93 تن رسیده است. پالادیوم با 0.3 درصد صعود به 2911 دلار در اونس رسیده و نقره با 0.2 درصد افزایش قیمت در سطح 28.23 دلار قرار دارد. پلاتین هم 0.2 درصد افزایش قیمت داشت و به 1242.27 دلار در اونس رسید.

طلا در قله سه ماهه

صبح دوشنبه 27 اردیبهشت ( 17 مه) طلا در بازار جهانی هفته خود را در محدوده مثبت آغاز کرد در حالی که کاهش بازده اوراق خزانه از جمله دلایل افزایش بهای طلا می‌باشد.

ساعت 10 صبح دوشنبه طلای نقدی با 0.54 درصد یا 10.03 دلار صعود به قیمت 1853.63 دلار در اونس مبادله می‌شود. دامنه نوسان قیمت تا این ساعت بین 1837.98 و 1854.25 دلار بود. شاخص دلار با 0.11 درصد افزایش در سطح 90.42 واحد قرار دارد.

تحلیل‌گر DailyFX می‌گوید: “از یک سو بازده اوراق خزانه نزولی است. از سوی دیگر نگرانی از شیوع دوباره کرونا در سنگاپور، تایوان و سایر بازارهای منطقه آسیا و اقیانوسیه وجود دارد. این امر تقاضا برای طلا را بیشتر کرده است.”

بنچمارک بازده اوراق خزانه ده ساله آمریکا به کمترین سطح در حدود یک هفته گذشته رسیده و این موضوع هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

از روز چهارشنبه سنگاپور بیشتر مدارس را تعطیل خواهد کرد زیرا تعداد موارد ابتلا به کرونا در این کشور به بیشترین سطح در یک ماه گذشته رسیده است. تایوان محدودیت‌های جدیدی برای اجتماعات و مسافرت مردم وضع کرد. در هند که پس از آمریکا بیشترین خسارت‌ها را از کرونا متحمل شده، روز یکشنبه تعداد مبتلایان به این ویروس به حدود 24.7 میلیون نفر رسید.

سرمایه‌گذاران منتظر هستند جزئیات آخرین جلسه فدرال رزرو در روز چهارشنبه منتشر شود. انتظار می‌رود صحبت‌های حاکی از افزایش تورم اثر مثبتی بر بازار طلا داشته باشد. یکی از تحلیل‌گران می‌گوید: “در کوتاه مدت و میان مدت تورم انگیزه مهمی برای تقویت بازار طلا است. البته نگرانی‌هایی از افزایش نرخ بهره و یا کاهش سیاست‌های انبساطی توسط فدرال رزرو وجود دارد اما آخرین آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی کمک می‌کند احتمال چنین تصمیم‌هایی کمتر شود.”

منبع:msn

دسته بندی گزارش
اخبار و رویدادها
نظر خود را بنویسید