به وب سایت گروه مشاور سرمایه گذاری معیار خوش آمدید

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت ماهور، یک صندوق سرمایه‌گذاری با موضوع فعالیت سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت با هدف کسب سودی باثبات و بالاتر از نرخ بهره بانکی است که توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری معیار مدیریت می‌شود.

ترکیب دارایی‌های این صندوق شامل سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی است که بر خلاف صندوق‌های سرمایه‌گذاری متداول در بازار سرمایه، الزامی به سرمایه گذاری در سهام ندارد و بنابراین تمام منابع صندوق در دارایی‌های بدون ریسک سرمایه‌گذاری می‌شوند.

صندوق سرمایه گذاری درآمدثابت ماهور با ارائه نرخ سودی بالاتر از نرخ سود بانکی به صورت روزشمار و دارای ثبات قابل توجه نسبت به سایر صندوق‌ها به علت عدم سرمایه‌گذاری در سهام، انتخابی مناسب جهت آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که به دنبال کسب نرخ سودی پایدار حتی در روزهای منفی بازار و کنترل ریسک سبد سرمایه‌گذاری خود هستند. حداقل نرخ بازده پیش بینی شده برای صندوق ماهور ۲۸.۵ درصد سالانه خواهد بود. این صندوق مناسب برای افرادی است که به دنبال دستیابی به سود بیشتر از نرخ‌های بانکی هستند و در عین حال تمایل به کاهش ریسک در سرمایه‌گذاری دارند. افراد می‌توانند با یک افق سرمایه‌گذاری از چند روز تا چند سال، به صورت انعطاف‌پذیر، مزایای این صندوق را بهره‌مند شوند.

 

ویژگی دیگر صندوق‌ درآمد ثابت ماهور این است که برای کاهش ریسک در پورتفوی سرمایه‌گذاری مناسب می باشد. همچنین، این صندوق‌ برای کسب و کارهایی که با گردش نقدینگی مواجه هستند و ممکن است تنها چند روز پول در حساب آنها باقی بماند، ایده‌آل است. با قرار دادن مبالغ در صندوق، سود روزانه بدون نرخ شکست به صورت مستمر به حساب شما منتقل می‌شود.

جهت سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانید نماد ماهور را از طریق حساب کارگزاری خود خریداری نمایید.

ارکان صندوق ماهور

مزایای صندوق درآمد ثابت ماهور

سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله از طریق کارگزاری های فعال در بازار سرمایه امکان پذیر است. در صورتی که در یکی از کارگزاری های بورسی کد فعال دارید می توانید از طریق تماس تلفنی اقدام به سرمایه گذاری کنید. در صورت داشتن کد آنلاین کافیست وارد پنل کارگزاری خود شوید و نماد “ماهور” را جستجو نموده و با بودجه ای که مد نظرتان می باشد،اقدام به سرمایه گذاری کنید. 

پیش بینی مدیر صندوق محقق کردن حداقل نرخ ۲۸.۵ درصد سالانه ( موثر) می باشد.

صندوق ماهور پرداخت سود دوره ای ندارد و بازدهی بصورت افزایش قیمت هر واحد صندوق محقق میگردد. سرمایه گذار در هر روز معاملاتی می تواند واحد های خود را در بازار سهام بفروش برساند . بدیهی است که در این حالت سرمایه گذار سود خود را بصورت مرکب دریافت خواهد کرد .   

سرمایه گذاران از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۵  میتوانند واحد های صندوق خود را به هر میزان در لحظه به فروش برسانند . بدیهی است سرمایه گذاران در صورت درخواست وجه از طریق کارگزاری به فاصله یک روز قادر به دریافت وجه نقد خواهند بود.

واحدهای صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت ماهور به علت دارا بودن رکن بازارگردان، همواره و در تمام روزهای معاملاتی، دارای امکان خرید و فروش بر روی تابلو، با نماد بورسی «ماهور» هستند و سرمایه‌گذاران به راحتی و با آسودگی خاطر نسبت به ریسک نقدشوندگی، امکان وارد و خارج نمودن سرمایه خود را در هر لحظه از زمان و بدون نیاز به هرگونه هماهنگی را دارا خواهند بود.

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت ماهور تحقق سود حداقل ۲۸.۵ درصد موثر سالانه می باشد. در حالیکه بانک ها و موسسات دولتی و خصوصی حداکثر ۲۳ درصد موثر سالانه با شرط ماندگاری یک ماهه می باشد . مزیت بعدی سود روزشمار واحدهای این صندوق می باشد.یعنی شما در طی ماه در هر لحظه می توانید به نسبت تعداد روزهایی که سرمایه گذار واحدهای این صندوق می باشید به همان نسبت با نرخ ۲۸.۵ درصد سالانه سود کسب میکنید. مزیت سوم سرمایه گذاری در این واحد های سرمایه گذاری این است که سود بصورت مرکب حساب میشود به این معنی که سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری مجدد خود نیاز به انجام اقدامی ندارند و سودهای کسب شده مجددا سپرده گذاری می شود که به سودهای جدید نیز متعاقبا سود تعلق می گیرد.

اگر درخواست برداشت وجه خود را در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه قبل از ساعت ۱۵:۰۰ ثبت کنید، یک روز کاری بعد و در صورت ثبت درخواست برداشت وجه بعد از ساعت ۱۵:۰۰، دو روز کاری بعد مبلغ به حساب شما واریز می‌شود.

صندوق ماهور به دلیل در اختیار داشتن حجم زیادی از منابع، از قدرت چانه زنی بیشتری برخوردار است. به عبارت دیگر صندوق‌ به عنوان گزینه‌ای برای جمع‌آوری پول‌های خرد افراد، از طریق مذاکرات با بانک‌ها، می‌توانند شرایط بهتری را از نظر نرخ برای مشتریان خود فراهم کنند.از این رو نرخ سود برای افراد با سرمایه کم معادل سرمایه های بزرگ خواهد بود. این ویژگی می‌تواند منجر به ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای افراد با حجم سرمایه کوچکتر شود.

صندوق با درآمد ثابت ماهور به نوعی شبیه به یک سپرده کوتاه مدت عمل می‌کند، اما با این تفاوت که سود حاصل از آن تقریبا بیش از دو برابر سود یک سپرده کوتاه مدت می‌باشد. این ویژگی جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

صندوق با درآمد ثابت، همانند سپرده کوتاه مدت، این امکان را فراهم می‌کند که هر روز می‌توانید تصمیم بگیرید و در عرض یک روز کاری اصل و سود پول خود را نقد کنید. این ویژگی انعطاف‌پذیری به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا به راحتی به پول خود دسترسی پیدا کنند و از لحاظ نقدی در مواقع نیاز به آن استفاده کنند.

در صورتی‌که در سپرده بلندمدت بانکی سرمایه‌گذاری کنید، اگر نیاز به پول داشته باشید و قبل از تاریخ سررسید پول خود را نیاز داشته باشید، ممکن است با یک کاهش قابل توجه در نرخ سپرده روبه‌رو شوید. این یعنی اگر پول خود را زودتر از اتمام دوره سپرده بخواهید، سود کلی که دریافت می‌کنید، ممکن است کاهش یابد.در مقابل، در صندوق با درآمد ثابت، امکان دسترسی به پول خود بدون جریمه و با فاصله یک روز کاری وجود دارد. این امر انعطاف‌پذیری بیشتری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند، زیرا می‌توانند به سرعت به پول خود دسترسی پیدا کنند.