به وب سایت گروه مشاور سرمایه گذاری معیار خوش آمدید

پاسخ مشاور: با هر مقدار می‌توانید وارد بورس شوید. سود و زیان شما در بورس به صورت درصدی محاسبه می‌شود. اگر شما ۱ میلیون تومان سرمایه در بورس سرمایه گذاری کنید، ۱۰% سود یا ۱۰% زیان شما می‌شود ۱۰۰هزار تومان. و اگر ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری کنید، سود یا زیان با فرض ۱۰درصد ۱۰ میلیون تومان خواهد بود. بنابراین، این موضوع به میزان دارایی شما و ریسک پذیری خودتان بستگی دارد.

پاسخ مشاور: طبق قوانین بورس به طور کلی دامنه نوسانات قیمت یک سهم در روز نمی‌تواند بیشتر از 6%+ و یا 2%- باشد. بنابراین دارایی شما در یک یا چند روز نه می‌تواند چند برابر شود و نه می‌تواند از بین برود. این نکته را در نظر داشته باشید که بازار سهام یک بازار میان‌‌مدت یا طولانی‌مدت است. بهتر است تا روی سهام بنیادی سرمایه‌گذاری شود و برای مدت زیادی به پورتفوی خود دست نزنید.

پاسخ مشاوربه غیر از پنجشنبه و روزهای تعطیل، هرروز از ساعت ۹ صبح الی ۱۲:۳۰ ظهر معاملات سهام انجام می‌شود.

پاسخ مشاوربه یکی از کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار مراجعه ‌کنید، می‌توانید به رایگان یک کد آنلاین بگیرید و از آن به بعد همه معاملات خود را فقط از پشت کامپیوتر و پنل معاملاتی کارگزاری خود انجام بدهید.

پاسخ مشاورمبلغ کارمزد برای هر خرید و فروش حدودا ۱.۵% است. یعنی اگر یک سهم را به قیمت هر سهم ۱۰۰ تومان بخرید و آنرا به قیمت ۱,۰۱۵ ریال بفروشید بفروشید، انگار که پول شما هیچ تغییری نکرده است. بنابراین برای خرید سهام باید انتظار بالاتری برای قیمت فروش داشته باشید تا بتوانید سود شناسایی کنید.

پاسخ مشاور: خریداران و فروشندگان. یعنی قیمت عرضه و تقاضا. هر چقدر اخبار و اطلاعات بهتری راجع به یک شرکت وجود داشته باشد که نشان دهد آن شرکت سود بیشتری خواهد داشت، تقاضا برای خرید آن سهم بیشتر می‌شود و فروشندگان حاضر نیستند با قیمت پایین آنرا بفروشند، بنابراین قیمت سهم بالاتر خواهد رفت. مشاور

پاسخ مشاوربا تحلیل سهام هر شرکت. یا با روش تحلیل بنیادی سهام یا با روش تحلیل تکنیکی.
می‌تواند با مراجعه به بخش تحلیل نکنیکال و بنیادی در سایت معیار از خدمات تحلیل ما استفاده کنید.

پاسخ مشاور: در مجموعه معیار برای آن دسته از عزیزانی که وقت کافی برای معامله ندارند دو راهکار سرمایه‌گذاری وجود دارد. سرمایه‌‎گذاری در صندوق‎‌های معیار و سبدگردانی. در هر دو راهکار تحیلیل‌گرهای حرفه‌ای ما برای شما خرید و فروش می‌کنند

پاسخ مشاور: در حال حاضر حداقل میزان سرمایه‎‌گذاری برای سبدگردانی حرفه‎ای توسط شرکت مشاور سرمایه‎‌گذاری معیار 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این حداقل متناسب با سیاست‎‌های شرکت امکان افزایش تا میزان 1 میلیارد تومان را دارد.

سبدگردانی از خدمات قابل ارائه توسط کارگزاری‌ها و سایر شرکت‌های دارای مجوز از سازمان بورس است. در قرارداد سبدگردانی با شرکت‌ مشاوره سرمایه‌گذاری معیار، شما این امکان را دارید تا با استفاده از دانش و تجربه تحلیلگرهای خبره این شرکت‌، اقدام به کسب سود از بازار سهام کنید.

پیش از عقد قرارداد در شرکت معیار، میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار ارزیابی می‌شود تا تحلیل‌گرهای مجموعه، متناسب با آن اقدام به خرید و فروش و سودآوری کنند. همانطور که از توضیحات قابل درک است، این خدمات بطور اختصاصی و جداگانه برای هر سرمایه‌گذار ارائه می‌شود.

حداقل میزان سرمایه برای بهره‌مندی از خدمات سبدگردانی توسط شرکت سبدگردان مشخص می‌شود. بنابراین نمی‌توان عدد قطعی برای حداقل میزان سرمایه اعلام کرد زیرا هر شرکت سبدگردان با توجه به سیاست‌های مالی که دارد حداقل میزان سرمایه متفاوتی را تعریف می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های سبدگردان این حداقل 1 میلیارد تومان است که در شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار، سعی شده است تا با کاهش این حداقل به 400 میلیون تومان، بخش بیشتری از افراد جامعه توانایی بهره‌بری از سود بازار سهام را داشته باشند.

در شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار دو نوع کارمزد وجود دارد. در حالت اول که با عنوان کارمزد ثابت نیز شناخته می‌شود، 1.5% کارمزد از اصل سرمایه گرفته می‌شود. در کارمزد دوم هنگامی که سود فراتر از 20% محقق شد، اختلاف آن با 20% محاسبه شده و درصد توافقی بابت حق خدمات سبدگردانی به شرکت معیار تعلق می‌گیرد. برای بیان ساده‌تر این شرایط را با مثالی عددی بررسی می‌کنیم.

فردی را تصور کنید که در پایان قراردادش 100% سود کسب کرده است. تا 20% آن معاف از کارمزد و مابه‌التفاوت آن (80%) شامل درصد توافقی کارمزد حق خدمات سبدگردانی می‌شود.